11 listopada w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Łękawicy

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta, nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie mogły odbyć się w tradycyjnej formie, nie mogliśmy uczestniczyć, jak co roku w uroczystej akademii, ale zarówno nauczyciele, jak i uczniowie naszej szkoły dołożyli wszelkich starań, aby uczcić należycie ten wyjątkowy dla każdego Polaka dzień.

W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia zorganizowano szereg działań upamiętniających 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie podczas zajęć oglądali filmy i prezentacje multimedialne, które opowiadały o polskiej drodze do niepodległości. Na lekcjach muzyki poznali pieśni patriotyczne. Uczniowie klasy pierwszej wykonali przepiękne kotyliony. Zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych wykonanych przez pierwszoklasistów. Realizując blok programowy pt. „Narodowe Święto Niepodległości”, również uczniowie klasy III a wykonali patriotyczne, biało-czerwone kotyliony. Niektóre z nich prezentujemy w galerii szkolnej. Uczennice klasy IV: Natalia i Nikola Siedlik wykonały pracę tematyczną pt. „Narodowe Święto Niepodległości w oczach dziecka”, oraz impresję filmową pt. „Narodowe Święto Niepodległości” (można ją obejrzeć we wpisie poniżej). Amelia Góral (kl. IV) przygotowała projekt: „Młody detektyw na tropach historii. Tarnów – Pierwsze Niepodległe! Poznaj historie swojego miasta”. Praca została poświęcona Tarnowianom, którzy przyczynili się do ogłoszenia 30 listopada 1918 roku niepodległości przez miasto Tarnów. Uczniowie kl. IV zrobili też plakaty tematyczne pt. „Składamy hołd bohaterom historii – Narodowe Święto Niepodległości”. Wszystkie te działania nie tylko pomogły nam uczcić Święto Niepodległości, ale też uświadomiły, jak wiele zawdzięczamy naszym przodkom, jakie to szczęście móc dorastać i rozwijać się w wolnej i niepodległej ojczyźnie. Wszystkie wymienione prace uczniów można obejrzeć w galerii – zapraszamy! 

Komentowanie jest wyłączone.