„Ciekawe lekcje” w klasie III

Z cyklu „Ciekawe lekcje” w klasie III, w miesiącu listopadzie 2019 roku odbyły się następujące zajęcia: „Wielcy Polacy” – budzenie uczuć patriotycznych; „Z kart historii Polski”; oraz „To i owo o szkole” – nauka w Akademii”. Szczegółowy opis zajęć w dalszej części wpisu…

 „Wielcy Polacy”- budzenie uczuć patriotycznych:

Na zajęcia uczniowie przygotowali informacje o wielkich Polakach. Amelka Góral wykonała piękny plakat o Danucie Siedzikównie pseudonim Inka. Krzyś Siedlik przygotował o królu Kazimierzu Wielkim. Ada Mitera zaprezentowała album o polskiej noblistce Wisławie Szymborskiej. Zajęcia były bardzo ciekawe.

„Z kart historii Polski”:

Do klasy zawitał pierwszy król Polski Bolesław Chrobry. Był nim historyk klasowy Krzysiu Siedlik, który wcielił się w tę postać. Z wielkim zaciekawieniem opowiadał o dzielnym i walecznym królu z dynastii Piastów. Wspomniał również o ważnej postaci  – cesarzu niemieckim Ottonie III, który pełen uznania dla potęgi polskiego władcy włożył mu diadem  na głowę oraz podarował włócznię św. Maurycego. Wszyscy byli zainteresowani przeszłością własnego kraju i postaciami historycznymi. Dowiedzieli się jakim królem był Bolesław Chrobry. Zapoznali się z ważnymi wydarzeniami naszej Ojczyzny.

To i owo o szkole” – nauka w Akademii:

Uczniowie mieli możliwość uczenia się w Akademii pana Kleksa. Uczestniczyli w zajęciach zdobywając wiedzę i umiejętności  z takich przedmiotów jak: kleksografia, geografia, przędzenie liter, kolorystyka. Zostali podzieleni na 4 grupy. Każda grupa otrzymała zadanie do wykonania. Za poprawne wykonanie polecenia uczniowie przyklejali  5 piegów. Z wielkim zaangażowaniem pracowali w grupach. Zajęcia były bardzo ciekawe, a dzieci zadowolone z efektów swojej pracy.

Komentowanie jest wyłączone.