Dzień Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole

Dnia 13 października 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Łękawicy uczniowie i nauczyciele zadziwili zebranych na akademii przepięknym programem artystycznym. Hasłem przewodnim były „Kwiaty dla nauczycieli”. Po pięknej przemowie Pani Dyrektor Urszuli Mucharskiej – Ramza i podziękowaniach od przewodniczącej Rady Rodziców Pani Joannie Obal, zabrali głos uczniowie klas czwartych.

Całość występu zapierała dech w piersi, czasem wyciskała łzę w oku lub też wywoływała uśmiech na ustach zebranych. Uczniowie recytowali wiersze, zabawne anegdoty opisujące nauczycieli! Nie można było wyjść z podziwu podczas trwających chwil zadumy i zamyślenia. Każdy odbiorca bez względu na wiek mógł wyraźnie usłyszeć i zrozumieć co mają do przekazania uczniowie. A było co! Przeplatane teksty o kwiatach, trosce, miłości, różnych drogach wiodących przez życie, odpowiedzialności, dobroci, wytrwałości, służbie drugiemu człowiekowi i wdzięczności. Naturalnie pojawiły się wdzięczne życzenia, których realizacja zależy tak naprawdę w dużej mierze również od dzieci, młodzieży i rodziców.

Pomiędzy repertuarem poetyckim rozbrzmiewały dźwięki cudownych piosenek.

W uroczą atmosferę wprowadziła zebranych klasa 4a i 4b oraz dwie uczennice klasy 5, które prowadziły cały występ.

Akademię przygotowały wychowawczynie klas: pani Anna Stasior-Siudut i pani Kinga Wzorek, a o dekorację zatroszczyła się pani Elżbieta Budzik.

Po całym występie głos ponownie zabrała Pani Dyrektor i wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom obsługi z okazji tego szczególnego święta.

Komentowanie jest wyłączone.