Odkrywamy tajemnice pszczelego ula

Rodzice naszych uczniów są wspaniali, pomagają nam zdobywać wiedzę, dzielą się swoją pasją i wolnym czasem. Dzięki Panu Tomaszowi Łabędziowi, Tacie Zuzanny Łabędź, uczniowie klasy V podczas lekcji wychowawczej w dniu 29.09.2021 mieli okazję zajrzeć do pszczelego ula i poznać fascynujące życie tych maleńkich owadów. Już od momentu wejścia do klasy Pana Tomasza uczniów zafascynował dziwny brzęczący dźwięk, który dochodził z przyniesionej przez Gościa skrzynki.

Okazało się, że dzięki specjalnym szklanym ramkom uczniowie mogli bezpiecznie obserwować z bliska zachowania pracowitych pszczółek. Dowiedzieli się, jak ważną rolę w ulu odgrywa królowa, jakie zadania wykonują inne pszczoły, jakie niebezpieczeństwa czyhają na mieszkańców pasieki oraz jak sprytne owady sobie z tymi zagrożeniami radzą. Nasz Gość nie tylko wyczerpująco odpowiadał na dociekliwe pytania piątoklasistów, ale również udostępnił im pszczeli wosk, z którego mogli samodzielnie wykonać świeczki. Każdy z piątoklasistów został również obdarowany świeczką wykonaną przez Pana Tomasza.

Od tego momentu uczniowie będą inaczej patrzeć na te małe, ale niezwykłe owady. Bardziej świadomi docenią również pracę pszczelarza, który musi dysponować ogromną wiedzą, aby doskonale opiekować się pasieką. Bardzo dziękujemy Panu Tomaszowi Łabędziowi za tak wspaniałą lekcję.

Autor: Bernadeta Krajewska

Komentowanie jest wyłączone.