„Radość i smutek”. Finał VII Powiatowego Konkursu o Józefie Piłsudskim

Szanowni Państwo, nie jest łatwo w tym trudnym czasie pandemii COVID-19 pisać relację z gali rozdania nagród w VII Powiatowym Konkursie o Józefie Piłsudskim. Dzięki Waszemu zaangażowaniu odnieśliśmy sukcesy. Marika Jabłońska z klasy VIII B uzyskała wyróżnienie w najtrudniejszej kategorii, jaką był test wiedzy. Natomiast Nikoli Siedlik z klasy IV zostało przyznane wyróżnienie w kategorii prac plastycznych, a Natalii Masłowskiej z klasy V przypadło zaszczytne wyróżnienie w kategorii prezentacji multimedialnych. Dnia 15 marca 2021 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie odbył się finał konkursu w ścisłym reżimie sanitarnym.

Zaproszono na niego wyłącznie laureatów, którzy oddaleni od siebie ze smutkiem mówili o brakujących przyjaciołach. Przedstawiciele „Klubu Historyka – Łękawica”, otrzymali nagrody dla wyróżnionych oraz bardzo licznych uczestników konkursu, którym serdecznie dziękujemy, bo poziom prac był bardzo wysoki oraz doceniony przez organizatorów. Zechciejcie wraz z gratulacjami obejrzeć galerię zdjęć, która pokaże ten liryczny smutek, że jesteście niezłomni duchem, ale szanując obostrzenia sanitarne nagrody otrzymacie w szkole. Bądźcie cierpliwi, bo liczne dyplomy i upominki czekają na Was. A my z niepokojem patrzymy na wskaźniki pandemii, a także myślimy, jak każdemu uczestnikowi, który wykonał pracę konkursową bezpiecznie wręczyć dyplom lub pamiątkę. Najważniejsze, że Łękawica, jak zawsze jest niezłomna, niezawodna, bo przekazaliście ponad 50 cennych prac, co było rekordem wśród szkól podstawowych i średnich.

Tu w Łękawicy, gdzie stoi pomnik poległych bohaterów wojny polsko-bolszewickiej, naszych przodków nie na darmo śpiewamy słowa hymnu narodowego tak ukochanego przez Marszałka Józefa Piłsudskiego „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy …”

Komentowanie jest wyłączone.