„Razem na Święta” – finał III edycji

W dobie panującej pandemii COVID – 19, gdy większość ludzi pozostaje odizolowana od bliskich, coroczna świąteczna akcja „Razem na Święta” organizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauk nabrała jeszcze głębszego znaczenia. Każdy z nas w tym trudnym czasie chce czuć się bezpiecznie i wiedzieć, że może liczyć na pomoc drugiego człowieka, nawet nieznajomego. Dlatego też, Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Łękawicy przy współpracy z XX Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie, Szkołą Podstawową Nr 25 w Tarnowie i Szpitalem Wojewódzkim im. Świętego Łukasza w Tarnowie zorganizował zbiórkę kosmetyków, środków higieny osobistej i butelkowanej wody mineralnej dla pacjentów chorych na COVID – 19 przebywających w szpitalu, którzy zostali zabrani z domu nagle, byli samotni lub ich rodzina przebywała na kwarantannie i nie mogła zapewnić im podstawowych środków higienicznych.

W akcję włączyła się liczna grupa uczniów i Rodziców naszej szkolnej społeczności, dzięki czemu do szpitala przekazana została duża liczba butelkowanej wody mineralnej i środków czystości – za które z SERCA  WSZYSTKIM  DARCZYŃCOM  DZIĘKUJEMY!!!

Zebrane dary…

W trudnych czasach pandemii, Uczniowie naszej szkoły, nie zapomnieli też o Seniorach mieszkających w Łękawicy. Dla nich własnoręcznie przygotowali kartki świąteczne, które następnie zostały rozesłane.

Działania wolontariatu docenione zostały przez Ministra Edukacji i Nauki dyplomem za udział w III edycji „Razem na Święta”.

Komentowanie jest wyłączone.