„Szanuj przyrodę – bądź przyjacielem pszczół”

Wszystkie działania i przedsięwzięcia organizowane w Szkole Podstawowej w Łękawicy mają na celu podnoszenie jakości pracy szkoły, a tym samym tworzenie ciekawej oferty edukacyjnej. 17 listopada br. uczniowie klas młodszych w ramach projektu „Szanuj przyrodę – bądź przyjacielem pszczół” – uczestniczyli w wycieczce do pasieki.

Bartnik to miejsce, gdzie można zdobyć wiadomości oraz poszerzyć wiedzę o życiu pszczół i pracy pszczelarzy. W tym przypadku sprawdziła się forma ćwiczeń praktycznych w terenie, a tym samym uświadomienie roli owadów w środowisku. Poznanie korzyści człowieka z działalności różnych gatunków pszczół.

Ponadto zajęcia prowadzone w czasie projektu uświadomiły uczniom, że każdy z nas ma wpływ na środowisko i zmiany jakie w nim zachodzą. To od każdego z nas zależy, jak będzie wyglądał świat za kilkanaście lat i że już dziś musimy działać, by w przyszłości nasza ziemia była naszym domem.

Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń. Uczestnictwo uczniów w warsztatach potwierdziło wysoki poziom wiedzy, który udało się poszerzyć. Gratulujemy i zapraszamy uczniów do udziału w ciekawych przedsięwzięciach w ramach projektu.

Komentowanie jest wyłączone.