„Tydzień szczęścia”

Z inicjatywy Pani Urszuli Mucharskiej-Ramza, dyrektora Szkoły Podstawowej w Łękawicy w dniach 20.09 – 24.09.2021 obchodziliśmy TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA. Wcielaliśmy w życie zalecenia doświadczonej trenerki i doradcy nauczycieli – Pani Anny Hildebrandt-Mrozek, aby wesprzeć uczniów w budowaniu poczucia własnej wartości. Szczęścia nie da się opisać naukowymi definicjami. Jest to po prostu stan, kiedy jest nam dobrze.

W klasie IV a na zajęciach z wychowawcą uczniowie podjęli się zadania zdefiniowania szczęścia. Wyniki swojej pracy przedstawili na Drzewie Szczęścia klasy IV a. Tak więc, szczęście daje nam zdrowie, wiedza, że wracając do domu ktoś w nim na mnie czeka, dobrze spożytkowany czas na czytaniu książki, słuchaniu muzyki i zabawach z przyjaciółmi. Są też szczęścia krótkotrwałe jak na przykład dzwonek oznaczający koniec lekcji lub dobra ocena. Czując, że jesteśmy szczęśliwi łatwo pokonać problemy i nie ma już dla nas rzeczy niemożliwych. Szczęściem może być dla nas drugi człowiek np. przyjaciel. To, że możemy z nim przebywać, rozmawiać i „wypłakać” mu się, może być dla nas wielką radością. W klasie IV b dzieci połączyły rozmowę o szczęściu z bogaceniem słownictwa i zwrotów angielskich. Uczniowie klasy V starali się odkryć swoje mocne strony, aby dostrzec, jak są wyjątkowi. Ósmoklasiści rozmawiając o szczęściu bogacili odkrywali znaczenie związków frazeologicznych i stworzyli w klasie kącik, w którym można poczuć się JAK W NIEBIE. Uczniowie klasy II tworzyli prace pod hasłem: „Kiedy jestem szczęśliwy?”, a trzecioklasiści rozmawiali na lekcji o pozytywnych emocjach i kolorowali mandalę spokoju.

Nasza wiedza o emocjach ludzkich i innych elementach, które dają nam poczucie szczęścia na pewno znacznie się wzbogaciła.

Autorki: Kinga Wzorek, Bernadeta Krajewska

Komentowanie jest wyłączone.