Sport szkolny

SZKOŁA W ŁĘKAWICY NAJLEPSZA W MAŁOPOLSCE W PIŁCE NOŻNEJ!!!

W dniu 17.06.2021 roku odbył się finał województwa małopolskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt. Aby awansować do finałów drużyna dziewcząt z Łękawicy musiała pokonać inne zespoły, zajmując pierwsze miejsca na szczeblu powiatowym oraz rejonowym. Awans do finałów uzyskały najlepsze zespoły z danych rejonów. W finale wojewódzkim zmierzyło się sześć zespołów, które grały systemem ,,każdy z każdym”. Nasza drużyna okazała się najlepsza w całym turnieju wygrywając cztery spotkania oraz jedno remisując.

Serdeczne gratulacje dla całego zespołu oraz trenera Wojciecha Gucwy!

SZKOŁA W ŁĘKAWICY MISTRZEM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ!!!

W zakończonych w listopadzie br. zawodach sportowych w halowej piłce nożnej dziewcząt Szkoła Podstawowa z Łękawicy zdobyła mistrzostwo województwa małopolskiego! Droga po mistrzostwo nie była łatwa. Zawodniczki naszej szkoły musiały przejść szereg eliminacji zdobywając w każdej pierwsze miejsca na kolejnych etapach: gminnym, półfinale powiatowym, finale powiatowym oraz rejonie. W całych eliminacjach wystąpiło łącznie około tysiąc drużyn! W zawodach finałowych – wojewódzkich, rozegranych w dniu 20 listopada 2019 r. w hali sportowej w Nowym Sączu wystąpiło pięć najlepszych zespołów z rejonów: Chrzanów, Wieliczka, Limanowa, Nowy Targ, Kraków oraz Tarnów (szkoła z Łękawicy).
Zawody zostały rozegrane systemem ,,każdy z każdym”. Nasza drużyna była zdecydowanie najlepsza,  pokonała wszystkie zespoły, strzelając 22 bramki i tracąc tylko 1 gola.