Obchody „Dnia Nauczyciela”

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione w 1792 roku. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 16 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie.

W części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Urszula Mucharska-Ramza, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła nagrody i podziękowania.
W części artystycznej uczniowie z klasy VI b, VI a i VII pod kierunkiem pani Anny Stasior-Siudut zaprezentowali wiersze, piosenki, życzenia i wyrazili swoje podziękowanie oraz słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Akademię umilił nam występ uczennicy klasy VII, Amelii Góral, która zagrała akompaniament na gitarze elektrycznej do jednej z piosenek. W przygotowaniu pięknej dekoracji pomogła Pani Elżbieta Budzik.

Komentowanie jest wyłączone.