Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 10.11.2021 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klasy V. Tę uroczystość we wszystkich klasach poprzedziły gorączkowe przygotowania, bowiem każdy zespół klasowy brał udział w konkursie na stworzenie ogromnego kotyliona w barwach narodowych. Podczas akademii wspaniałe biało-czerwone prace stanowiły integralną część okolicznościowej dekoracji.

W uroczystości nie mogło zabraknąć sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Na początku zabrała głos Pani Dyrektor, Urszula Mucharska-Ramza, która przypomniała uczniom, jaka jest historia obchodów 11 listopada oraz trudną drogę Polaków do niepodległości. Następnie Pani Teresa Kozaczka wyświetliła fragment filmu dokumentalnego z czasów I wojny światowej, aby wprowadzić uczniów w atmosferę tych dramatycznych lat. Potem głos zabrali piątoklasiści. Zaprezentowali montaż poetycki utworów patriotycznych. Kolejnym punktem spotkania było nagrodzenie zespołów klasowych uczestniczących w konkursie na stworzenie największego i najpiękniejszego kotyliona. W kategorii klas I-III zwyciężyła klasa II, a wśród klas IV-VIII laur zwycięstwa przypadł klasie VII. Członkowie Klubu Historyka zaprezentowali pokaz slajdów prezentujący naszych bohaterów narodowych, których wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości jest nie do przecenienia. Akademię zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Wszyscy uczniowie szkoły otrzymali teksty i wspomagani przez chór piątoklasistów udowodnili, że są niezwykle muzykalni.

Uczniowie szkoły stworzyli na koniec potężny chór, który ponownie odśpiewał hymn państwowy – „Mazurek Dąbrowskiego”. Potem Pani Dyrektor Urszula Mucharska-Ramza zakończyła spotkanie.

Komentowanie jest wyłączone.