Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

Wiele lat musiało upłynąć, aby środowisko kombatanckie, liczne organizacje patriotyczne, a przede wszystkim przyjaciele i rodziny doczekały się dnia poświęconego pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ten dzień obchodzony jest 1 marca i jest to wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata.

Wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązanie do tradycji patriotycznych był udział uczniów naszej szkoły w Konkursie Piosenki Patriotycznej „Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych” w Pogórskiej Woli.
Zespół uczniów kl. VII w składzie: Zuzanna Grott, Natalia Siedlik, Nikola Siedlik, Dominika Pluta oraz Krzysztof Siedlik zaprezentował w sposób wyjątkowo przejmujący, a zarazem wzruszający pieśń patriotyczną pt. „Mamo Tyś płakała”. Zespół zdobył wyróżnienie. Gratulujemy pięknego występu i życzymy dalszych sukcesów wokalnych, ale też dydaktycznych.

Komentowanie jest wyłączone.