Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

W dniu 4 września 2023 r. członkowie społeczności Szkoły Podstawowej w Łękawicy uroczyście rozpoczęli nowy rok nauki. Dobry start oznaczał spotkanie na mszy świętej w kościele parafialnym, a następnie zapalenie zniczy pod miejscowym pomnikiem poświęconemu bohaterskim lokalnym patriotom z lat 1914–1945. Ten wzniosły obowiązek spełnili uczniowie klasy VIII i poczet sztandarowy pod opieką Pani Dyrektor, Urszuli Mucharskiej-Ramza.

Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz uczniów klas I-VIII pod opieką wychowawców do budynku naszej szkoły. Tam na hali sportowej rodziców, nauczycieli i uczniów przywitała Pani Dyrektor. W swoim wystąpieniu przypomniała o tragicznej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, a także motywowała młodzież do systematycznej pracy w nadchodzących miesiącach. Przedstawiła również skład kadry pedagogicznej. Obecna na spotkaniu Pani Magdalena Kopczyńska, Radna Powiatu Tarnowskiego, odczytała list od Posła RP Wiesława Krajewskiego skierowany do Pani Dyrektor i członków społeczności szkolnej.

I Dzień w szkole zakończyły spotkania z wychowawcami klas, podczas których pedagodzy przypomnieli dzieciom o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i powrotnej.

Komentowanie jest wyłączone.