Wycieczka do Rzeszowa

Wycieczki klasowe to nie tylko możliwość poznania naszego kraju, zdobycia wielu cennych informacji, ale też czas na doskonałą zabawę i integrację. 27 października uczniowie klas IV i V pod opieką pań wychowawczyń: Rity Pasiecznik i Agnieszki Papugi oraz pani pedagog Ewy Adamskiej i pani Kamili Graniczkowskiej wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Rzeszowa.

Pierwszym przystankiem były Rzeszowskie Piwnice, gdzie podczas spaceru podziemną trasą turystyczną pod płytą rzeszowskiego rynku dzieci poznały historię i ciekawostki o mieście i regionie, jego mieszkańcach, kulturze i tradycjach. Archiwalne fotografie, interaktywna, historyczna mapa miasta oraz różnorodne stanowiska multimedialne i interaktywne pomogły uczniom przenieść się do czasów naszych przodków.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Zabaw Fantazja. To największe na Podkarpaciu i jedno z większych w Polsce centrum zabaw i rozrywki dla dzieci. Uczniowie mieli okazję do wspólnej zabawy, ale też wzięli udział w warsztatach, których podstawą były konkurencje sportowe i sprawnościowe. Dzieci uczyły się pracować w zespole na wspólny wynik. Poznali zasady dobrej rywalizacji oraz fair play, dowiedzieli się czym jest lojalność, odpowiedzialność zbiorowa i sukces.
Uczestnicy wycieczki zmęczeni, ale zadowoleni wyruszyli następnie w drogę powrotną, z krótką przerwą na wizytę w McDonalds.
Dzień był pełen wrażeń. Uczniowie wraz wychowawczyniami już planują kolejne wyprawy.

Komentowanie jest wyłączone.