Wycieczka klas IV – VI do Wieliczki

Dnia 10 VI 2022 r. uczniowie klas: IVa, IVb, V i VI  pod opieką wychowawców udali się do Kopalni Soli „Wieliczka”. To jeden z najcenniejszych zabytków, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego „UNESCO”. Uczniowie podążając za panem przewodnikiem zeszli na głębokość 135 m. pod ziemią szukając tajemniczego Skarbnika. W podziemiach mogli zobaczyć wykute w soli komnaty z widocznymi śladami rzeczywistej eksploatacji zachowane wraz z maszynami i sprzętem górniczym.

Zwiedzili niezwykłe komory i kaplice z solnymi rzeźbami oraz płaskorzeźbami, w tym najpiękniejszą na świecie Kaplicę św. Kingi. Wysłuchali również kilku legend związanych z mieszkańcami tych komnat.  Najbardziej spodobała się opowieść o Soli Ludkach, które pojawiały się w zakamarkach kopalni. To niewiarygodne, jak wiele rzeczy można było zrobić z soli kamiennej. Uczniowie usłyszeli również kompozycję Fryderyka Chopina towarzyszącą świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solnych jezior.

Po wyczerpującej wędrówce wszyscy zjedli pyszny obiad w podziemnej sali. Wycieczka do Kopalni Soli zrobiła na wszystkich wielkie wrażenie i pozostanie Nam długo w pamięci.

Komentowanie jest wyłączone.