OAZA nad Bałtykiem 2023′

W dniach 31.07-06.08.2023 miała miejsce Oaza między parafialna, w której wzięły udział dzieci z trzech parafii: NSPJ w Tarnowie, Św. Mikołaja Bpa w Łękawicy oraz Nar. Najśw. MP w Tymbarku. Uczestnicy wraz z opiekunami zamieszkali w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy al. Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku. Opiekę nad 49-osobową grupą oazowiczów sprawowali: mgr Piotr Tobiasiński (organizator wyjazdu), ks. mgr Grzegorz Grych, ks. mgr Sylwester Taraszka, mgr Elżbieta Budzik i mgr Beata Bukowska (pielęgniarka).

Podczas tygodniowego pobytu nad Bałtykiem uczestnicy odbyli szereg wycieczek i wyjść: wycieczka do Malborka (zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Krzyżackiego z XIII w.); wyjazd do Sopotu na molo i klify w Gdyni-Orłowie; zwiedzanie z przewodnikiem Płw. Westerplatte i Gdańskiej Starówki. Był też czas na plażowanie na plażach w: Gdańsku-Brzeźnie, Gdańsku-Jelitkowie oraz Gdyni-Orłowie.

W programie Oazy znalazły się też wspólne modlitwy poranne i wieczorne oraz codzienna Msza Św. sprawowana w pobliskim kościele p.w. Św. Stanisława Kostki w Gdańsku-Strzyży.

Tygodniowy pobyt w Trójmieście minął szybko i w niedzielny wieczór 6 sierpnia pociągiem IC „Artus” relacji Hel-Przemyśl uczestnicy oazy przyjechali do Tarnowa, gdzie na dworcu PKP czekali już na nich rodzice. Zapewne długo jeszcze będziemy wspominać ten radosny oazowy czas…

Komentowanie jest wyłączone.